Objektet Fetare ne Ferizaj1 560x416 - Ferizaj: Sulmon mjekun në vendin e punës

Policia e Kosovës njofton se një i dyshuar në Ferizaj ka sulmuar një mjek derisa ky i fundit ishte në vendin e tij të punës, raporton Gazeta Blic.

Viktima mori tretman mjekësor e rasti shkoi në procedurë të rregullt.

Ky është njoftimi i plotë i Policisë

Ferizaj (NN) 19.09.2020 – 17:50. Është raportuar se një mjek mashkull kosovar, për deri sa ishte në vendin e punës, është sulmuar nga i dyshuari mashkull kosovar. Viktima ka pranuar tretman mjekësor. Me vendim të prokurorit, pas intervistimit palët janë liruar dhe rasti shkon në procedurë të rregullt.