123272920 1296089477410199 3533425481722394225 o 11 560x374 - Festivali i Teatrove në Ferizaj pritet të marrë statusin e trashëgimisë shpirtërore

Festivali i Teatrove në Ferizaj që këtë vit shënon jubileun e 50-të, së shpejti do të marrë statusin e trashëgimisë shpirtërore, pas kërkesës së kryetarit të Komunës, Agim Aliu drejtuar Ministrisë së Kulturës.

Sipas një njoftimit të teatrit, kërkesa e Aliut është që kjo kryengjarje kulturore në Ferizaj të marrë atë çfarë i takon, ruajtjen e promovimin e trashëgimisë më të vjetër si festival i artit skenik.

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Ferizaj24:

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.

Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.