123411 560x416 - Fillojnë “Ditët e Kulturës”- Ferizaj 2019
Loading...

Me ekspozitën kolektive të Shoqatës së Artistëve Figurativ “Zeef Kolombi”, në Galerinë e Arteve në Ferizaj, është bërë hapja solemne e “Ditëve të Kulturës”-Ferizaj 2019.

Hapjen e kësaj ekspozite e bëri drejtoresha për Kulturë, Rini dhe Sport Xhemile Murati-Shabani, me ç’rast këtë aktivitete e ka vlerësuar tejet lart dhe të një rëndësie shumë të madhe për të gjithë artistët.

Me këtë rast drejtoresha Xhemile Murtai-Shabani bashkë me përfaqësuesen e jurisë Laura Brahimi, publikuan edhe fituesin e kësaj ekspozite që ishte Jetullah Sylejmani nga Ferizaj. Udhëheqësi i Galerisë së Arteve, Skender Bedriu, ndau një mirënjohje të veçante për karrierë artistike, piktorit-skulptorit Emin Hasani.

Po ashtu mbrëmë është shfaqur edhe shfaqja “Koprraci” në regji të Eli Nurës.

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Ferizaj24:

Loading...Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.

Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.