sfsf 1 640x3641 560x364 - Fjalët prekëse të kësaj nëne pasi ju vra djali në UÇK (Video)

Një nënë diku në malet e Kosovës, ishte duke u larguar nga shtëpia e saj pasi forcat serbe kishin hyrë në fshat.
Mediat franceze e kishin ndalur derisa ajo ishte duke u larguar me familjen e saj me një traktor, në një vend më të sigurt.

Nëna dëgjohet duke folur me krenari për djalin e saj i cili ishte pjesë e UÇK-së, por që ishte vrarë në një betejë, shkruan Magazina.al

E tronditur por krenare, nëna dëgjohet duke thënë se ‘Djalin ja kam falur Kosovës”.

Për më shumë ndiqni videon më poshtë:

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.
Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.