Loading...

Sot do të zhvillohet përballja e dytë e ditës së sotme për xhiron e tretë dhe të fundit në Superligën e Kosovës në futboll në mes të Drenicës dhe Ferizajit.Dernica hyn me qëllim t’i grumbullojë tre pikë dhe kështu të mbajë vendin e pestë të sigurtë, shkruan GazetaBlic.Ndërkaq Ferizaj duhet të mundohet që të luajë lojë të bukur. Ndërsa pak çaste më parë janë publikuar edhe formacionet zyrtare të të dyja skuadrave:

VIDEO

Drenica: Shehu, Bejta, Sykaj, Islamaj, Grajqevci, Thaqi, Pasoma, Dajaku, Uka, Abazi, Andrews. Kryetrajner: Tahir Lushtaku.

Ferizaj: Blakçori, Shosha, Mone, Kuka, V.Shabani, Dautaj, E.Shabani, Shala, Du.Gashi, Demiri, Krasniqi. Kryetrajner: Bylbyl Sokoli.Gjyqtarë: Dardan Çaka, Edmond Zeqiri, Fatmir Sekiraqa, Selim Isufi

Stadiumi: “Bajram Aliu” – Skenderaj.

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Ferizaj24:

Loading...Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.

Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.