gazetari insiston ne marrjen e pergjigjes presidentja kroate i rremben mikrofonin video - Gazetari insiston në marrjen e përgjigjes, presidentja kroate i “rrëmben” mikrofonin (Video)

Ajo që do të duhej të ishte një deklaratë e zakonshme për media është shndërruar në një konferencë me një moment jo të zakonshëm.

Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, bëhet fjalë për momentin kur një gazetar kroat i drejtohet presidentes kroate, Kolinda Grabar-Kitaroviq.

Siç edhe mund të shihet në video, gazetari kroat i drejtohet me një pyetje presidentes kroate, rreth mospjesëmarrjes së saj në një konferencë në Marrakech të Marokos, në të cilën gjatë dhjetorit pritet të nënshkruhet traktati i OKB-së për migrim.

Megjithatë, në insistimin e gazetarit, Kolinda Grabar-Kitaroviq ka kapur mikrofonin, e tërhoqi atë kah vetja tha: “Faleminderit shumë për këtë pyetje. Unë iu përgjigja të gjithave…”. /Telegrafi/

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Ferizaj24:

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.

Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.