xhamia 730x4401 560x416 - Hajdutët vjedhin arkën me para në xhami

Një rast i vjedhjes së rëndë është raportur dje në mesditë në rr. “Lekë Dukagjini” në Pejë.

Ankuesi mashkull shqiptar ka njoftuar se persona të dyshuar e të panjohur me forcë kanë hapur derën e xhamisë me ç’rast kanë thyer arkën metalike ku sipas ankuesit kishte pasur para të gatshme në vlerë 70 euro.

Rastit i janë përgjigjur njësitë relevante policore.

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.
Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.