parattt 730x440 730x4201 560x416 - Katër të arrestuar për falsifikim parash në Prishtinë

Policia në Prishtinë ka vënë në pranga tre persona meshkuj K-shqiptarë dhe një mashkull shtetas i huaj, të dyshuar për falsifikim të bankënotave.

Me vendim të GJPP të GJTH është kontrolluar banesa e njërit nga të dyshuarit, tek I cili gjatë kontrollit i është gjetur dhe konfiskuar material letër e zezë dhe kemikate për falsifikimin e parasë, 400 euro para të gatshme , 2 telefona etj

Në raportin e policies thuhet se me vendim të prokurorit i dyshuari dërgohet në mbajtje.

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.
Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.