veze te ziera1 560x416 - Mos u lodhni nëpër vizita me mjekë dhe duke blerë ilaçe! Një vezë dhe ky përbërës sekret e ul direkt nivelin e sheqerit në gjak

Ju do të habiteni kur të mësoni se mund të kontrolloni nivelet e sheqerit në gjak me një vezë të zier.

Mbase mund të mendoni se është shumë mirë për të qenë e vërtetë, por sipas shumë nutricionistëve dhe specialistëve receta e mëposhtme me vezë është jashtëzakonisht efektive në uljen e niveleve të sheqerit në gjak dhe mbajtjen e tij nën kontroll.

Shumë njerëz nga e gjithë bota vuajnë nga diabeti.

Kur insulina që trupi juaj prodhon nuk përdoret tamam ose kur pankreasi ndalon së prodhuari insulinë, atëherë shfaqet diabeti dhe nivelet e sheqerit në gjak rriten së tepërmi. Ju mund të përjetoni lodhje, shikim të turbullt, kruarje në pjesët intime, humbje të papritur të peshës, mund të ndjeni etje ose urinoni shumë më shpesh nëse vuani nga ky problem. Të gjithë këto shenja tregojnë se mund të jeni të prekur nga diabeti.

Diabeti mund të shkaktojë edhe disfunksion erektil, probleme kardiovaskulare, probleme të veshkave, dëmtim nervor ose vebëri, nëse lihet i patrajtuar.

Duhet të mos konsumoni ushqime që shkaktojnë rritje të niveleve të sheqerit në gjak ndërsa merrni ilaçin e mëposhtëm. Ajo për të cilën keni nevojë është thjesht pak uthull dhe një vezë e zier.

Receta

Gjëja e parë që duhet të bëni është të zieni një vezë, ta qëroni dhe ta shponi në disa vende me pirun. Vezën vendoseni në një enë dhe hidhni sipër saj pak uthull. Lëreni në këtë mënyrë gjithë natën.

Konsumojeni vezën së bashku me një gotë ujë të ngrohtë dhe një lugë gjelle uthull në mëngjes.

Përsëriteni këtë trajtim për disa ditë dhe pastaj kontrolloni sërish sheqerin në gjak. Krahasoni rezultatet pas dhe përpara trajtimit dhe do të shihni ndryshime të dukshme pas kurës me këtë ilaç.

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.
Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.