333333333333333333331 560x416 - Jepet shfaqja “Kontrolli dhe Makina e Dashurisë”

Mbrëmë është dhënë shfaqja “Kontrolli dhe Makina e Dashurisë” në teatrin e qytetit Ferizaj “Adriana”, e cila ishte shfaqje me regji dhe skenar të Besim Ugzmajlit.

194968091 3786819321430496 451233590945490819 n - Jepet shfaqja “Kontrolli dhe Makina e Dashurisë”

Në shfaqje tregohet rrëfimi i një çifti përmes një drame që vë në dyshim moralin dhe vlerat njerëzore me të cilat shoqëria e sotme funksionon.

Përmes një interpretimi të veçantë nga aktorët, prezantohet shoqëria e së ardhmes, që funksionon mbi një moral të ri që e ka imponuar zhvillimi teknologjik.

Shfaqja “Kontrolli dhe Makina e Dashurisë” është fituese e çmimit “Prurje e re për Kompozim Regjisorial” në Festivalin “Talia e Flakës 2020”, ndërsa është prodhim i teatrit të Ferizajt “Adriana”.

195502587 3786819314763830 7726093777276854729 n - Jepet shfaqja “Kontrolli dhe Makina e Dashurisë”

Ndryshe pjesë e publikut të shfaqjes së mbrëmshme ishte ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Hajrulla Çeku bashkë me dy këshilltarët e tij, Liburn Jupolli dhe Dorotea Deshishku.

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.
Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.