Screenshot 1923 800x4351 1 560x416 - Defatorja nga Ferizaj e cila u bë DJ: Njihuni me Amire Selimin

Pos sukseseve të mëdha nëpër shumë sfera, gratë në Kosovë vazhdimisht po thyejnë tabu, duke arritur që me talentin, punën dhe përkushtimin e tyre t’ia dalin më së miri dhe të mposhtin çdo lloj paragjykimi.

Një rrugë jo të lehtë e ka kaluar edhe 21-vjeçarja, Amire Selimi, nga qyteti i Ferizajt.

Natyra Kuçi e pyet të emëruarin e Kurtit për punësim të gruas, kunatës dhe nipit Ajo sot është një DJ profesionale. Thotë se muzikën e ka pasur në qejf qysh nga fëmijëria.

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.
Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.