image 12 - Kamioni që vozitë 90km në orë duke e rrezikuar komunikacionin në Ferizaj

Shoferët kosovarë vazhdojnë të shfrenojnë fantazinë në komunikacion.

Gjatë ditë së djeshme në fshatin Dardani të Komunës së Ferizajt, një kamion i një kompanie të pijeve është parë duke vozitur kamionin me një shpejtësi të garave automobilistike.

Me rregullat e komunikacionet, në zona të tilla shpejtësia e lejuar është e kufizuar, ku zakonisht nuk mund të vozitet më shumë se 50km në orë. Me shpejtësi të tillë, përveç që mund të rrezikojë jetën e tij, rrezikon edhe automjetet e tjera në komunikacion.

Lexues të Indeksonline kanë dërguar një video ku mund të shihet se si ky kamion ka vozitur deri në 90km në orë

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Ferizaj24:

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.

Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.