Ferizaj Imri Musliu 560x416 - Karikaturisti nga Ferizaj Imri Musliu!

Musliu: Frymëzimin për karikaturat e mia “e huazoj” nga përditshmëria jonë

Karikatura është lloj i artit figurativ që kritikon anët negative në sjelljet e në veprimet e njerëzve nëpërmjet paraqitjes së zmadhuar e qesharake të tipareve dhe të metave të tyre. Nga ky zhanër i artit figurative ne vazhdim sjellim portretin e Imri Musliut nga Ferizaj.

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Ferizaj24:

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.

Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.