lejleket1 560x416 - KEDS largon lejlekët nga shtyllat elektrike në Kaçanik (VIDEO)

Lejlekët që për më shumë se 20 vjet qëndruan mbi një shtyllë elektrike në Kovaçec të Kaçanikut janë larguar nga KEDS.

Folenë e vjetër banorët thonë se e larguan punëtorët e korporatës për furnizim me rrymë, njofton Klan Kosova.

Lejlekët e vegjël, shpëtuan por jo disa zogj të tjerë që strehoheshin me ta, u lënduan keq.

Por, zëdhënësi i KEDS Viktor Buzhala thotë se punëtoret i kane trajtuar me përgjegjësinë më të lartë zogjtë e lejlekëve. Ai me disa fotografi, bëri me dije se për ta kanë ndërtuar edhe çerdhe të re në pullazin e një shtëpie në fshatin Rakaj.

Kronikë nga Enis Reçica.

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.
Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.