autostrada 1 600x347 1 560x347 - Keni kujdes, në magjistralen Prishtinë – Ferizaj po dalin disa persona të armatosur dhe të maskuar

Policia ka bërë të ditur se në magjistralen Prishtinë – Ferizaj tre të dyshuar kanë vjedhur para dhe një telefon nga një person.

Rasti ka ndodhur mbrëmjen e së dielës, ndërkaq viktima ka raportuar në polici se të dyshuarit kanë qenë të armatosur dhe të maskuar.

Të dyshuarit kanë vjedhur nga viktima 70 euro dhe një telefon.

“Viktima mashkull K/Shqiptar ka raportuar se 3 (tre) persona të panjohur të maskuar dhe nën kërcenim të armës i kanë marrë një telefon Samsung si dhe 70 (shtatëdhjetë) € para të gatshme”, thuhet në raportin e policisë.

Po ashty bëhet e ditur se të dyshuarit janë larguar këmbë në drejtim të panjohur. Në vendin e ngjarjes kanë dal njësitë përkatëse policore.

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.

Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.