kuvendi 4709 702x4591 1 560x416 - Këta janë më të votuarit në zgjedhjet e 14 shkurtit në Ferizaj

Në zgjedhjet parlamentare të 14 shkurtit në qytetin e Ferizajt, kandidatja e Vetëvendosjes, Vjosa Osmani, është radhitur e para duke marrë 23 350 vota, i dyti në listën e më të votuarve është bashkëpartiaku i saj, Hekuran Murati i cila ka marrë 16 547 vota.

Pas tyre në dhjetëshen e parë janë: Glauk Konjufca, Valon Ramadani, Enver Hoxhaj, Elmi Reçica, Arben Vitia, Dimal Basha, Donika Gërvalla e Enver Haliti.

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.
Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.