kim kardashian serish ne qender te vemendjes shetit me bikini hipur mbi elefant 560x416 - Kim Kardashian sërish në qendër të vëmendjes, shëtit me bikini hipur mbi elefant

Super ylli Kim Kardashian është një prej emrave më të përfolur në media ndërkombëtare.

Së fundmi ajo u fotografua në një kopsht zoologjik në Bali, teksa kishte hipur mbi një elefant për të shëtitur.

kim kardashian serish ne qender te vemendjes shetit me bikini hipur mbi elefant - Kim Kardashian sërish në qendër të vëmendjes, shëtit me bikini hipur mbi elefant

Kim Kardashian shëtit mbi elefant (Foto: SplashNews)

38-vjeçarja dukej mjaft e nervozuar në fillim teksa i hipi në shpinë elefantit.

Lexo po ashtu:

Ajo ishte e veshur vetëm në bikni, ndërsa duketj tejet atraktive, duke vërë në pah linjat e saj të trupit.

kim kardashian serish ne qender te vemendjes shetit me bikini hipur mbi elefant 1 - Kim Kardashian sërish në qendër të vëmendjes, shëtit me bikini hipur mbi elefant

Foto: SplashNews

Por ndërsa Kim po argëtohej, organizata e të drejtave të kafshëve, “Peta”, paralajmëroi se nuk do të lejojë më njerëzit që të hipnin sipër elefantëve.

Zëvendësdrejtori i “Peta”-s, Rachel Mathews, tha për DailyMail: “Në të gjithë botën, guidat turistike ofrojnë mundësinë për t’u ngjitur në shpinën e një elefanti pa e zbuluar atë që këto kafshë durojnë. Elefantët foshnje, eshtrat e të cilëve janë ende të paformuar mirë, detyrohen të mbajnë njerëz në një mënyrë mizore. Këto stërvitje të tmerrshme dhe të ritualizuara shpesh i lënë elefantët të lënduar dhe traumatizuar rëndë, dhe disa nuk mbijetojnë. Elefantët e hipur ose kampet e vizituara që detyrojnë elefantët të vijnë në kontakt me njerëzit, drejtpërdrejt mbështetin këto abuzime”.

kim kardashian serish ne qender te vemendjes shetit me bikini hipur mbi elefant 2 - Kim Kardashian sërish në qendër të vëmendjes, shëtit me bikini hipur mbi elefant

Foto: SplashNews

Kim ndodhej në këtë kopsht zoologjik së bashku me tre fëmijët e saj: North, Saint dhe Chikago.

Ndërkohë që më pas, ajo dhe familja e saj u larguan të buzëqeshur pasi ishin argëtuar mjaft. /Telegrafi/

kim kardashian serish ne qender te vemendjes shetit me bikini hipur mbi elefant 3 - Kim Kardashian sërish në qendër të vëmendjes, shëtit me bikini hipur mbi elefant

Foto: SplashNews

kim kardashian serish ne qender te vemendjes shetit me bikini hipur mbi elefant 4 - Kim Kardashian sërish në qendër të vëmendjes, shëtit me bikini hipur mbi elefant

Foto: SplashNews

kim kardashian serish ne qender te vemendjes shetit me bikini hipur mbi elefant 5 - Kim Kardashian sërish në qendër të vëmendjes, shëtit me bikini hipur mbi elefant

Foto: SplashNews

kim kardashian serish ne qender te vemendjes shetit me bikini hipur mbi elefant 6 - Kim Kardashian sërish në qendër të vëmendjes, shëtit me bikini hipur mbi elefant

Foto: SplashNews

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.
Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.