w 12 560x380 - Kjo është pajisja e gazit që shpërtheu në Ferizaj (FOTO)

Mbi 40 persona kanë mbetur të lënduar, të martën, si pasojë e shpërthimit të një bombole gazit në një restorant në Ferizaj.

Mediat kanë siguruar fotografi të pajisjes e cila shpërtheu në “Steak House”.

Përpos dëmeve materiale, aty mbetën të lënduar rëndë edhe gjashtë persona.

4 persona prej të lënduar nga shpërthimi janë dërguar për trajtim në Turqi, ndërsa 2 të tjerë në Austri.

auto bomb 768x12601610185837 - Kjo është pajisja e gazit që shpërtheu në Ferizaj (FOTO)

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.
Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.