PC3ABrfaqC3ABsuesja e KosovC3ABs nC3AB hendboll1 560x416 - Kosova shpreson të shmangë humbjet e thella

Përfaqësuesja e Kosovës në hendboll do t’i luajë e përgjysmuar dy ndeshjet e fundit të fazës së dytë kualifikuese për kampionatin evropian të këtij viti.

Do t’i mungojë kapitenia e liderja Leonora Demaj, hendbollistja më e mirë e Kosovës, Elma Kameri dhe Xhevahire Salihaj. Mungesat e tyre bëhen edhe më të mëdha kur analizohen kundërshtarët e Kosovës, shkruan sot Koha Ditore.

Përfaqësuesja do të takohet me dy prej përfaqësueseve më të mira në Evropë e botë – Holandën e Hungarinë.

Kundër Hungarisë, Kosova do të luajë të mërkurën (sot, 18:00) në palestrën “Bill Clinton” në Ferizaj, kurse më 2 qershor do të jetë mysafire e Holandës.

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.
Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.