7481 560x388 - Kosovarja me shtetësi norvegjeze rrah punëtoren e një lokali në Ferizaj

. A., me vendbanim në Norvegji, ishte bërë kliente e këtij pastrimi kimik në Ferizaj. Por herën e fundit, para dy ditësh, ajo nuk ishte ndarë e kënaqur me këtë biznes, përderisa me dhunë kishte marrë rrobat e saj.

Ndonëse paraprakisht i ishte bërë i ditur çmimi prej 70 eurosh që është dashur ta paguante, ajo është nervozuar, pasi çmimi i është dukur i lartë dhe e ka su.lmuar fizikisht njërën nga punëtoret aty.

Pasi tentoi ta ndalonte, punëtorja M. I., që ka dashur të mbes anonime, ishte sul.muar përsëri nga kosovarja me shtetësi norvegjeze, e cila kishte ikur pastaj.

Pronari i biznesit e kishte paraqitur rastin në Polici dhe M.A. ishte arrestuar brenda ditës.

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Ferizaj24:

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.

Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.