kostumi i papershtatshem per halloween reagojne mbrojtesit e te drejtave te njerezve me nevoja te vecanta foto 560x416 - Kostumi i papërshtatshëm për Halloween, reagojnë mbrojtësit e të drejtave të njerëzve me nevoja të veçanta (Foto)

Mbrojtësit e të drejtave të njerëzve me nevoja të veçanta, reaguan në lidhje me një kostum për Halloween, që duket sikur e shfaq një refer të verbër.

Veshjet që përfshijnë fanellën sportive, shkopin dhe syzet e zeza, që janë në shitje përmes internetit për 35 euro, u konsideruar se ofendojnë të verbrit dhe ata me të parë të dobësuar – veçanërisht fëmijët e kësaj kategorie, transmeton Telegrafi.

“Referi nuk shihte asgjë, prandaj i dha të drejtë atij ekipi. Vishuni kështu, shtojani pikët ekipit tuaj në festë”, ishte përshkrimi që e shoqëron reklamën.

kostumi i papershtatshem per halloween reagojne mbrojtesit e te drejtave te njerezve me nevoja te vecanta foto - Kostumi i papërshtatshëm për Halloween, reagojnë mbrojtësit e të drejtave të njerëzve me nevoja të veçanta (Foto)

Veshjet që po konsiderohen shumë të papërshtatshme

Kjo nuk iu pëlqeu aspak atyre që kanë të afërm dhe familjarë të verbër, duke e konsideruar si jo etike dhe kërkuan nga të gjithë, që ta bojkotojnë. /Telegrafi/

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.
Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.