w 87 560x416 - Kryendeshja e javës në Ligën e Parë zhvillohet në Ferizaj

Pas katër ndeshjeve hapëse të xhiros së shtatë që u zhvilluan dje, sot Liga e Parë sjellë edhe pesë përballje tjera.

Tri takime do të luhen në kuadër të Grupit A.

Dukagjini është nikoqir i skuadrës prizrenase, A&N, Trepca pret në Mitrovicë ekipin e Istogut, ndërsa Onixi sfidon Vushtrrinë në Brestovik.

Ndërkohë, Grupi B do të sjellë dy ndeshje sot.

122161465 4539089652830196 5988643053023686878 o - Kryendeshja e javës në Ligën e Parë zhvillohet në Ferizaj

Takimi më interesant do të luhet ndërmjet Ferizajt dhe Flamurtarit, ndërsa në anën tjetër Vitia është vendëse e Ramiz Sadikut.

Ndeshja e mbetur e kësaj xhiroje ndërmjet Ulpianës dhe Dardanës, do të zhvillohet të hënën.

Të gjitha takimet fillojnë prej orës 14:00.

LIGA E PARË – 

GRUPI A

Dukagjini – A&N

Trepça – Istogu

Onix – Vushtrria

GRUPI B

Ferizaj – Flamurtari

Vitia – Ramiz Sadiku.

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Ferizaj24:

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.

Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.