Loading...

Venezuela është zotuar se do të jetë gjithmonë në anën e Serbisë.
Venezuela nuk do ta njohë kurrë pavarësinë e Kosovës, ka deklaruar përfaqësuesja e Ambasadës së Venezuelës në Beograd, Dia Nader de El-Andari.

Kosova është historikisht pjesë e Serbisë njësoj sikurse Krimeria e Rusisë, shtoi ajo për të përditshmen serbe “Politika”, transmeton lajmi.net.

Venezuela në të gjitha asociacionet ndërkombëtare ka qenë gjithmonë në anën e Serbisë.

El-Andari ka theksuar se edhe Serbia gjithmonë është në mbështetje të Venezuelës.

El-Andari ka bërë deklaratat e saja në lidhje me çështjen e Kosovës në reagim ndaj Ministrit të Punëve të Jashtme të Kosovës, Behgjet Pacolli i cili e uroi presidentin e vetshpallur të Venezuelës, Nicolas Maduro.

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Ferizaj24:

Loading...Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.

Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.