22 640x4201 560x416 - Labi edhe këtë vit organizon “Darkën e Gurbetçarit”

Këngëtari dhe deputeti Labinot Tahiri, ka disa vite që bën një organizim për nder të mergimtarëve.
Labi edhe këtë vit ka njoftuar se do të mbahet “Darka e Gurbetçarëve” e cila tash e disa vite është duke u mbajtur në Ferizaj për nder të mergimtarëve që vin për pushime në vendlindje, transmeton Magazina.al

Ai ka bërë të ditur se këtë vit ky event do të mbahet më 9 gusht nga ora 18 në Ferizaj, ku ka kërkuar edhe ndihmën e bizneseve.

Ky është postimi i plotë i Labinot Tahiriti:

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.
Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.