w 61 560x416 - Labi ngushëllon familjen nga Ferizaj, që humbi katër anëtarë nga aksidenti në Gjermani

Katër anëtarë të një familje nga Ferizaj humbën jetën aksidentalisht në Gjermani.

Familja kosovare po ktheheshin nga Kosova, ku kishin qenë për pushime, por humbën jetën tragjikisht në një aksident.

Lajmi ka prekur gjithë popullin shqiptarë, andaj telegrame ngushëllimi kanë shkruar shumë prej fytyrave publike.

Mes tyre, edhe këngëtari ferizajas, Labinot Tahiri me anë të një postimi në rrjete sociale, ndan dhembjen me familjen nga Ferizaj.

KY ËSHTË POSTIMI I PLOTË I LABIT, PA NDËRHYRJE:

“Në jetê kemi gëzime dhe mërzia apo hidhërime!

Ne vdesim edhe në vendlindjet tona, por raste si vdekjet kur gurbetqarët kthehen nga vendlindja dhe pësojnë humbje jete nga aksidentet e rrugês vërtet e dhimbshme.

Gjithçka që kishim me projektet tona shtyhen gjithsesi sepse ndajmë dhimbjen edhe me qytetarët e mi Ferizajas dhe me familjën që humbi 4 antarë.

Ngushëllime e nderuar familje!

Zoti ju dhashtë forcë e ti kujtoni pêrherë!

Labi -KOSOVË E SHQIPËRISË!”.