Loading...

Deputeti i Aleancës Kosova e Re, Labinot Tahiri, sot i është bashkuar AAK-së në Kuvend.

Deputeti i Aleancës Kosova e Re (AKR), Labinot Tahiri, nga sot i është bashkuar grupit parlamentar të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës.

Këtë e ka konfirmuar për lajmi.net, shefi i grupit parlamentar të AAK-së, Ahmet Isufi.

“Po deputeti Labinot Tahiri është pjesë e Grupit Parlamentar të AAK-së. Deputeti Tahiri i është bashkuar grupit parlamentar të AAK-së”, ka treguar Isufi për lajmi.net.

Kalimin e tij në AAK e ka konfirmuar edhe vet deputeti Labinot Tahiri.

Ai ka thënë për lajmi.net se akoma është deputet i AKR-së mirëpo, vetëm i është bashkuar grupit parlamentar të AAK-së.

Tahiri po ashtu ka treguar edhe arsyen përse e ka bërë një veprim të tillë.

“Nuk është kalim, se unë qëndroj deputet i AKR-së, por ajo që më keni pyetur është në grup parlamentar se ne jemi vetëm dy deputetë dhe më është dashur të avancoj lidhur me njohurinë e ligjeve. E pa qenë në Komisione parlamentare nuk mund të ecën përpara asnjë deputet. Kështu funksionojnë grupet parlamentare”, ka treguar Tahiri për lajmi.net.

Ai ka thënë se këtë kalim në AAK e ka bërë me lejen e kreut të partisë së tij, Behgjet Pacolli.

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Ferizaj24:

Loading...Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.

Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.