w 14 560x416 - Labinot Tahiri: Njeriu lind i mirë, por kur i hyn dreqi dhe paraja në shpirt bëhet kafshë e keqe

Artisti i njohur nga Ferizaj dhe njëherësh ish-deputeti, Labinot Tahiri, po vazhdon të jetë mjaft aktiv dhe i ndjekur në rrjetet sociale.

Ai shpesh ndanë me fansat postime të llojllojshme, ndërsa nuk mungojnë as opinionet e tij lidhur me çështje të ndryshme.

Sipas këngëtarit të mirënjohur, bota ishte e bukur kur e fali Zoti për njerëzimin, por që tashmë në bazë të njerëzve është gjithçka më ndryshe.

Ky është postimi i plotë i Tahirit (pa ndërhyrje):

“Mirëdita i dashur njerëzim i pa fajshëm!

Bota jonë ishte e bukur kur e fali Zoti për njerëzimin! Por që ka kaq shumë njerëz ( KAFSHA Kryesore) e cila ben luftera për ; Ekonominë me e dobsu, me vra femijë, gra e pleq nuk e ka menduar as Zoti!

Pra njeriu është kafsha ose shtaza kryesore që thoshte (BABALOKI IM) qenia më e prisht në planet( ama kafsha e cila ben keq).

Pa dyshim njeriu lind i mirë , i cili qan për gjirin e nanës, qan për moter e vella kur të rritet, por kur i hyn DREQI( PARAJA NË SHPIRT) para familjes dhe njerëzimit bëhet kafshë vrasêse dhe e keqe!

Ky shkrim ka të bëjë me njerëzit që ndjejën të fuqishëm para të dobëtit, kurse e dim mirë se ai njeri që shkatrron ardhmeri është me i dobëti para Zotit dhe njerëzimit!

Pra ata që zhvillojnë luftera për ta shkatrruar BOTËN , dhe ata që kanë pushtuar e vrarë popullin tim shqiptar me shekuj QUHEN KAFSHË, pêr dallim ata që nuk kanë berë zullum në tokat tona sepse mbeti ky popull kurrë pa i qelë syt!

Mos e merrni personale!!!

Nëse titullin ma marrin për të keq mediat, lexojeni te unë shkrimin real sepse mendoj për shpirtin tuaj se gjerat e mia në moshen më të re mi fali Zoti me punë e mund.

SINQERISHT

Labi KOSOVË E SHQIPËRISË”.