muralet shqetesuese ne fasaden e restorantit lepujt shfaqen ne pozita eksplicite foto 540x416 - Muralet shqetësuese në fasadën e restorantit, lepujt shfaqen në pozita eksplicite (Foto)

Banorët e një zone në Kaliforni të Shteteve të Bashkuara, janë shprehur të shqetësuar me muralet në fasadën e një restoranti, ku shfaqen lepujt në pozita eksplicite.

Madje, ilustrimet e autorit anonim kanë edhe skena të papërshtatshme për publik, pasi duket se janë duke tymosur, ai dhe në tjetrën njëri tregon organin seksual, transmeton Telegrafi.

“Kjo është e tepërt, mund t’i vizatonin brenda, por jo jashtë” si dhe “ngacmim i panevojshëm, nuk mund ta shikoj” ka shkruar një tjetër.

Megjithëse konsiderohen si mjaft artistike, shfaqja e tyre po konsiderohet e ekzagjeruar. Por, ende nuk është ndërmarrë ndonjë aksion për mbulimin e tyre, së paku të pjesshëm. /Telegrafi/

muralet shqetesuese ne fasaden e restorantit lepujt shfaqen ne pozita eksplicite foto - Muralet shqetësuese në fasadën e restorantit, lepujt shfaqen në pozita eksplicite (Foto)

muralet shqetesuese ne fasaden e restorantit lepujt shfaqen ne pozita eksplicite foto 1 - Muralet shqetësuese në fasadën e restorantit, lepujt shfaqen në pozita eksplicite (Foto)

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.
Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.