270242938 2932072387104018 8584888719189438221 n 780x4391 1 560x416 - Ndahet nga jeta ish-drejtori komunal i LDK-së në Ferizaj

Kryetari i Ferizajt, Agim Aliu, ka njoftuar për vdekjen e ish-drejtorit të Bujqësisë dhe Pylltarisë dhe aktivistit shumëvjeçar të Lidhjes Demokratike të Kosovës në Ferizaj, Ismet Vranovci.

Aliu ka shprehur ngushëllime për vdekjen e Vranovcit.

“Me dhembje mora lajmin rrufe, se papritmas sot, ka ndërruar jetë anëtari i Kuvendit të Komunës, ish drejtori i Bujqësisë dhe Pylltarisë, aktivisti shumëvjeçar i Lidhjes Demokratike të Kosovës në Ferizaj, Ismet Vranovci”

“Ike e na dhe lamtumirën herët, bashkëqytetar e koleg i dashur, vepra e kontributi që le pas, për Ferizajn e ferizajast, do të mbeten gjurmë të pashlyeshme në historikun e institucioneve tona. Të qoftë i lehtë dheu e dritë pastë shpirti yt!”, ka njoftuar komuna duke ngushëlluar familjarët.

Ndërkohë edhe kryetari i LDK-së ka ngushëlluar familjen për vdekjen e aktivistit Ismet Vranovci.

“Me pikëllim mora lajmin për ndarjen e hershme nga jeta të veprimtarit, Ismet Vranovci.

Ai pas vetes la një veprimtari të bujshme atdhetare dhe politike, si: asambleist, drejtor i komunës së Ferizajt, këshilltar e sekretar i Degës dhe së fundmi si shef i grupit të asambleistëve në Ferizaj.

Angazhimi dhe veprimtaria e tij do të kujtohen përherë.

Në emrin tim personal dhe Lidhjes Demokratike u shpreh ngushëllime familjarëve, miqve dhe gjithë bashkëpunëtorëve”, thuhet në telegramin e Abdixhikut

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.

Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.