468B7EF2 E256 4A47 9D78 C443356E4D72 640x4721 560x416 - Ndërron jetë kryetari i FFK-së, dhe legjenda e futbollit Fadil Vokrri

Lajmi i zi për futbollin kosovar, pasi ka ndërruar jetë kryetari i Federatës së Futbollit të Kosovës.

Legjenda e futbollit kosovar ka pasur një komplikim dhe është dërguar me urgjencë në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës.

Pasi është rënduar gjendja e tij, Vokrri ka ndërruar jetë.

Lajmi për Telegrafin është konfirmuar nga zëdhënsja e QKUK-së, Mirlinda Qyqalla.

“Pacienti ka ardhur pa shenja jete rreth orës 10:30. Përkundër të gjitha përpjekjeve tona, nuk kemi arritur ta kthejmë në jetë”, ka konfirmuar për Telegrafin zëdhënjsa e QKUk-së, Mirlinda Qyqalla.
Kësisoj FFK mbetet pa udhëheqësin e saj, ndërsa Kosova humbi njërin nga futbollistët më të mëdhenj në histori.

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.
Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.