auto smart contact lens 730x410 116152171271 560x416 - Në 2030-ën Apple do të ofrojë lente të realitetit të shtuar thotë një parashikim

Një shembull sesi mund të funksionojë është një person i cili po kërkon një dyqan për të blerë dhe shikon nga lentet orarin e punës.

Analisti i mirënjohur i Apple Ming Chi-Kuo ditën e sotme parashikoi se Apple do të prezantojë lente kontakti me realitetin e shtuar në 2030-ën.

Kuo tha se këto lente vështirë të kenë fuqi kompjuterike apo memorie të pavarur duke sugjeruar se ato mund të mbështeten tek një lidhje me iPhone apo një pajisje tjetër.

Sipas tij ky produkt nuk është materializuar asgjëkund dhe parashikimi më tepër është bast sesa produkt i garantuar.

Një shembull sesi mund të funksionojë është një person i cili po kërkon një dyqan për të blerë dhe shikon nga lentet orarin e punës.

Në një të ardhme më të afërt Kuo tha se Apple do të nxjerrë në shitje një pajisje të realitetit të shtuar në mesin e 2022 ndjekur nga syzet në 2025.

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.
Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.