9489dc06c3 560x416 - Në plazhin e Velipojës mbytet 76 vjeçari nga Ferizaj

Një person është mbytur në bregdetin e plazhit te Velipojës.

Viktima është identifikuar si shtetasi Murat Hyseni, 76 vjeç nga Ferizaj.
Pushuesit dhe roja bregdetare e kanë nxjerrë në breg ndërsa ka shkuar edhe ambulanca e qendrës shëndetësore të Velipojës, por ka qenë e pamundur për ta rikthyer në jetë pasi i moshuari kishte ndërruar jetë brenda në ujë, raporton Tch, transmeton Klankosova.tv.