coronavirus torlak1 e1600083744508 780x4391 1 560x416 - Nga 2 mijë rastet e reja me COVID-19, 656 prej tyre më të rinj se 19 vjeç

Në vendin tonë sot janë shënuar shifra alarmante të rasteve të reja me coronavirus.

Ministria e Shëndetësisë njoftoj se nga 9,194 testime pozitivë kanë rezultuar 2,050 qytetarë.

Sipas statistikave të MSh-së, nga 2,050 rastet 1,135 janë të gjinisë femërore kurse 915 të gjinisë mashkullore.

Në mesin e tyre ka edhe fëmijë, ku shihet se nga 0-9 vjeç janë 100 të infektuar, kurse nga 10-19 vjeç janë 556 qytetarë.

Grup mosha tjetër më e prekur është ajo 40-49 vjeç me 353 raste të reja.

Screenshot 1 221 - Nga 2 mijë rastet e reja me COVID-19, 656 prej tyre më të rinj se 19 vjeç

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.
Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.