indeks61 - Një 34-vjeçar nga Maqedonia e Veriut i vdekur nga aksidenti në aksin Prishtinë-Ferizaj

Një shtetas i Maqedonisë së Veriut, 34 vjeçar me inicialet A.J është personi që ka ndërruar jetë në aksidentit që ka ndodhur në magjistralen Prishtinë-Ferizaj.

Sipas Policisë së Kosovës, trupi i viktimës është dërguar për obduksion derisa me rastin janë duke u marrë njësitet e trafikut.

“Sot rreth orës 05:00, kemi pranuar informatën për një vet aksident trafiku në rrugën Prishtinë-Ferizaj, saktësisht në Llapnasellë, ku është përfshirë një veturë. Si pasojë e aksidentit një person (ngasësi i veturës) ka humbur jetën. A.J mashkull 34 vjeç, shtetas i Republikës së Maqedonisë së Veriut, e ka konstatuar ekipi mjekësor në vendin e ngjarjes. Me urdhër të prokurorit trupi i pajetë i viktimës dërgohet për obduksion, ndërkohë hetuesit e njësitit të trafikut, janë duke u marr me rastin”, tha Flora Ahmeti.

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Ferizaj24:

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.

Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.