capture 1529261485 2560701 560x347 - Njihuni me shqiptarin që çdo vit dhuron nga 200 mijë euro për bamirësi

Biznesmeni nga qyteti i Vushtrrisë, Naser Imeri, çdo vit dhuron nga 200 mijë euro për bamirësi.
Ai këtë javë ishte i ftuar në emisionin N’Kosovë Show ku ka treguar më shumë për punën e tij.

Imeri tha se kishte një fëmijëri të vështirë për shkak të financave të pakta. Kështu ai kishte dalë jashtë vendit për të kërkuar një jetë më të mirë.

Atje ai arriti të ndërtonte një kompani me vlerë milionëshe por nuk e harroi vendin e tij.

Kompania e tij çdo vit ndanë një shumë të madhe nga të ardhurat për bamirësi.

Deri më tani shpjegon ai, punën e tij humanitare nuk e ka bërë publike.

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.
Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.