Stafi i një spitali në Tajvan mbetën të hutuar, kur nga veshi i një pacienteje u nxor shumëkëmbëshi i gjatë dhjetë centimetra.

Gruaja 52-vjeçare shkoi të kontrollohej, pasi për disa ditë me radhë ankohej se i lëvizte diçka nëpër kanalin e veshit, transmeton Telegrafi.

Gjatë kontrollit me otoskop, Zu Zhenming që është kreu i repartit të otorinolaringologjisë, zbuloi insektin e panjohur.

Dr Zhengming që intervenoi për t’ia nxjerrë shumëkëmbëshin

Pasi hodhi sprei me anestetik, në mënyrë që ta parandaloi ndonjë kafshim prej insektit, mjeku përdori pincat që ta nxjerrtë jashtë – kur edhe u befasua me krijesën gjigante.

Zhengming ka bërë të ditur se pacientes nuk i është dëmtuar dëgjimi, apo t’i jetë dëmtuar ndonjë pjesë e kanali të veshit, sepse shkoi shumë herët që të kontrollohet.

Nuk dihet se kur i ka hyrë shumëkëmbëshi në vesh, por besohet se gjithçka ndodhi kur ishte më i vogël dhe u rrit me kohë. /Telegrafi/

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Ferizaj24:

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.

Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.