aksidnee 780x439 11 560x416 - Pacolli reagon pas aksidentit tragjik në Ferizaj: Kosova nuk ka rrugë për të vozitur shpejt, jo të gjithë kanë makina të sigurta

Për aksidentin e rëndë në Ferizaj ka reaguar edhe deputeti dhe kryetari i AKR-së, Behgjet Pacolli.

Pacolli ka hedhur kritika për vozitjen e shpejtë në rrugët e Kosovës, derisa ka thënë se jot ë gjithë kanë makina luksoze dhe të sigurta.

“Askush nuk e meriton të vdesë në këtë mënyrë. Një familje shuhet brenda pak sekondash. Jo të gjithë kanë makina luksoze dhe të sigurta. Kosova nuk ka rrugë për të vozitur shpejt. Kujdesuni për njëri-tjetrin! Shpejtësia vret! Ngushëllimet e mia familjarëve!”, ka shkruar Pacolli.

Kujtojmë në aksidentin e  ndodhur në Koshare të Ferizajt mes një veture Golf 2 dhe një Audi, kanë humbur jetën katër persona.

Të gjitha viktimat ishin duke udhëtuar me veturën Golf 2.

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.
Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.