Loading...

Pas problemeve të shumta viteve të fundit, Ferizaj është bërë me kryesi stabile dhe problemet financiare sipas tyre do të marrin fund.

Në krye të Ferizajt kanë ardhur investitorë anglez dhe biznesmenë vendor.

Në lidhje me këtë ka folur edhe nënkryetari i FC Prishtinës, Afrim Muqiqi, i cili e ka përgëzuar klubin e Ferizajt.

“E uroj Ferizajn, është një klub i madh dhe me traditë”, tha Muqiqi në “Sports Show”, përcjell Zëri.info.

“Por, ka pasur disa renie dhe ngritje te jashtezakonshme”, vlerësoi Muqiqi.

“Mendoj qe ai klub që e bën privatizimin, do të ec përpara, mos të presim për kuvendin komunal”, shtoi ai.

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Ferizaj24:

Loading...Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.

Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.