Loading...

Klubi i futbolli i Ferizajt ka kaluar në pronësi të ish-futbollistit të Premierligës, Brian Christopher Deane, dhe disa donatorëve të tjerë shqiptarë, në një ceremoni zyrtare sot pasdite në kryeqytet.

VIDEO

Klubi i Ferizajt është privatizuar përfundimisht. Pas problemeve të shumta viteve të fundit, Ferizaj është bërë me kryesi stabile dhe problemet financiare do të marrin fund.

Ashtu siç njoftoi klubi në Facebook, në ceremoninë e mbajtur sot në kryeqytet, është kompletuar me sukses privatizimi i klubit elitar kosovar.

Në krye të Ferizajt ka ardhur legjenda e futbollit anglez, Brian Deane dhe disa investitorë vendor.

Sipas drejtuesve të klubit, Ferizaj do të jetë super fuqi në futbollin kosovar viteve të ardhshme.

Klubi bardhekaltër tanimë ka nisur kontaktet me disa yje të Superligës së Kosovës.

Edicionin e kaluar, skuadra e Bylbyl Sokolit u rendit në vendin e pestë në elitë.

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Ferizaj24:

Loading...Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.

Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.