Loading...

Bylbyl Sokoli e nisi me ‘këmbë të mbarë’ aventurën e tij të re te Ferizaj.

Në xhiron hapëse të stinorit pranveror në Superligën e Kosovës, Ferizaj mposhti Trepçën’89 me rezultat, 2:0.

Megjithatë, pas ndeshjes, Sokoli thotë se skuadra ka ende punë për të bërë që t’i ikë mbijetesës, shkruan Zëri.

“Fitore e mundimshme, e merituam sepse lojtarët tanë dhanë maksimumin, megjithatë me këso lojëra nuk mund të shpëtojmë”, tha fillimisht ‘Profa’.

“I shënuam golat vetëm pas gabimeve të kundërshtarit, dhe më pas ia dolëm ta ruajmë rezultatin”.

“Kemi ende për të punuar që t’i ikim rënies, pasi gjendja jonë fizike nuk është më e mira”, tha Sokoli në mes të tjerash.

Pas fitores së sotme, Ferizaj mbetet në vendin e 11-të me vetëm 18 pikë të grumbulluara pas 18 ndeshjeve.

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Ferizaj24:

Loading...Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.

Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.