pergatitni kafene per vetem 60 sekonda 560x416 - Përgatitni kafenë për vetëm 60 sekonda

Kafeja turke krijon dhe mbledh kujtime çdo ditë, ndërsa aroma e saj bashkon familjarët, miqtë dhe shoqëritë tona.

Në shumë familje përgatitet çdo ditë kafe turke. Sekreti ynë do të ju mundësojë kafe turke të shijshme dhe koha për të cilën do ta shijoni atë është më e shkurtër se 1 minutë.

Ujë, sheqer dhe kafe janë përbërësit e vetëm që përdoren për një kafe turke. Aq e shijshme dhe me vetëm 3 përbërës?! Ku qëndron sekreti?

pergatitni kafene per vetem 60 sekonda - Përgatitni kafenë për vetëm 60 sekonda

Sekreti dhe shija e kafes turke qëndron në mënyrën se si e përgatitni atë. Rëndësi të madhe ka se si e vloni ujin, kur vendosni kafen dhe sheqerin dhe si ja dilni mbanë që ajka të duket në krye.

Me xhezven elektrike Delimano Joy përgatitja e kafesë turke është shumë e lehtë. Përveç se është praktike me dorezën për mbajte, gjithçka që ju duhet të bëni është ta vendosni në bazamentin e saj dhe ta vendosni në prizë.

Mbusheni me ujë dhe shtoni kafen dhe sheqerin. Për pak sekonda do të arrini deri në 4 filxhanë kafe turke përplot aromë e shije. Mysafirët tuaj do ta adhurojnë.

pergatitni kafene per vetem 60 sekonda 1 - Përgatitni kafenë për vetëm 60 sekonda

Xhezven elektrike mund ta përdorni edhe për çaj dhe pijet e tjera që preferoni. Është shumë kompakte dhe mund ta merrni me vete kudo, në pushime, kamping, zyre etj.

Pastrohet shumë lehtë, duke e larguar nga bazamenti elektrik me vetëm pak ujë.
Xhezvja elektrike Delimano Joy është në ofertë -55% për të gjithë antarët e club5*, andaj mos e humb mundësinë për t’i shtuar kuzhinës tënde këtë aksesor që do ta adhuroni! Thirrni në nr.pa pagesë 0800 100 90, ose porosisni online duke KLIKUAR KËTU.

Artikull i sponsoruar

pergatitni kafene per vetem 60 sekonda - Përgatitni kafenë për vetëm 60 sekondapergatitni kafene per vetem 60 sekonda - Përgatitni kafenë për vetëm 60 sekonda

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.
Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.