perpjekjet qesharake te maces per ta kapur peshkun nga siperfaqja e ngrire video 560x416 - Përpjekjet qesharake të maces, për ta kapur peshkun nga sipërfaqja e ngrirë (Video)
perpjekjet qesharake te maces per ta kapur peshkun nga siperfaqja e ngrire video - Përpjekjet qesharake të maces, për ta kapur peshkun nga sipërfaqja e ngrirë (Video)

Paul Bronk nga Sheffield i Anglisë, ka treguar përpjekjet qesharake të një maceje, derisa përpiqej ta kapte një peshk, që ndodhej në sipërfaqen e ngrirë të një liqeni.

Fillimisht, asaj iu duk se e kishte të lehtë, por pa kaluar gjatë e pa që e ka të pamundur, t’i fuste putrat në trupin e presë, transmeton Telegrafi.

Ende nuk dihet se ku janë realizuar këto pamje, ku macja shihet duke u rrotulluar dhe rrëshqitur nëpër ngrica.

Postimi është parë më se 600 mijë herë në Twitter, ndërsa është shpërndarë më pas edhe në platforma tjera. /Telegrafi/

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.
Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.