akulli1 850x4781 560x416 - Përse duhet ta refuzoni gjithmonë akullin në restorante

Nëse kamarieri ju pyet në bar ose restorant nëse e doni akullin, bëni mirë që ta refuzoni.

Përdoruesit e Reddit, që punojnë në restorante dhe bare, thonë se akulli që u hidhet në pije është i mbushur me baktere të rrezikshme.

Arsyeja?

Makineria e akullit është e fundit që pastrohet. Për shkak të baktereve të rrezikshme që përmban, nuk preferohet që akulli të shoqërohet me pije, sa herë që dilni në bar apo restaurant.

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Ferizaj24:

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.

Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.