Plusmarket e15476614699581 560x416 - ‘Plus Market’ në Ferizaj vendos flamujt e origjinës së produkteve

Marketi që ka vendosur bojkot ndaj produkteve serbe edhe para taksës 100 për qind, ka respektuar edhe ligjin duke vendosur flamujt e origjinës së produkteve.

Marketet në Kosovë nuk kanë qenë të shpejta në implementimin e udhëzimeve ligjore që ju kërkon vendosjen e flamurit të origjinës së produkteve në rafte.

Megjithatë, progres kanë shënuar disa markete, duke bërë më të lehtë që konsumatorët të informohen mbi origjinën e produkteve që i blejnë.

Plus Market në Ferizaj ka vendosur flamujt e origjinës sipas fotografive.

Ky udhëzim rrodhi nga Ligji për Mbrojtjen e Konsumatorit, që hyri në fuqi po ashtu vitin e kaluar.

Plusmarket e15476614699581 1 - ‘Plus Market’ në Ferizaj vendos flamujt e origjinës së produkteve

Plusmarket2 768x10241 - ‘Plus Market’ në Ferizaj vendos flamujt e origjinës së produkteve

plusmarket3 768x10241 - ‘Plus Market’ në Ferizaj vendos flamujt e origjinës së produkteve

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Ferizaj24:

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.

Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.