SELFO 910x4201 1 560x416 - Pogradec-Ferizaj / Bashkëpunimi mes dy qyteteve impakt në zhvillimin ekonomik dhe kulturor

Kryetari i bashkisë së Pogradecit Ilir Xhakolli priti në një takim përfaqësues të institucioneve vendore të Komunës Ferizaj nga Kosova.

Në këtë takim u diskutua për një sërë bashkëpunimesh në të ardhmen dhe shkëmbimesh kulturore. Diskutimet u fokusuan jo vetëm në vizitat e përbashkëta nga krerët e institucioneve vendore, por edhe aktivitete të përbashkëta artistiko-kulturore mes tyre.

Së shpejti bashkia Pogradec do të rikthejë edhe Festivalin e Kukullave ku shumë qytete nga Kosova por jo vetëm bëheshin pjesë e tij.

Në fjalën e tij  Xhakolli tha se krahas aktiviteteve, është shumë e rëndësishme që qytetarët e Ferizajt apo gjithë Kosovës të vijnë në Pogradec në verë dhe anasjelltas, shqiptarët e Shqipërisë të jenë në Kosovë në dimër, pasi në këtë mënyrë forcohet edhe ekonomia e dy vendeve.

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Ferizaj24:

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.

Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.