Altin Fejzullahu 696x4641 560x416 - Portieri 16 vjeçar nga Ferizaj super-talent, që u bë pjesë e Kukësit në Shqipëri

Altini ka filluar karrierën e tij tek KF Zogu nga fshati Terrn i Ferizajit. Aty kishte mjaftë sukses dhe morri hapat e parë të kulminacionit junior sa i përket mbrojtjes së rrjetës së golit.

Mëpastaj Altini u bë pjesë e ekipit KF Rinia nga fshati i tij Vojnovc i Ferizajit ku u angazhua më gjatë dhe nga aty e morri në rradhët e veta KF Ferizaj që i bëri një kërkesë nga trajneri i ekipit të tij që ta liroj nga ekipi dhe të shkoj tek Kaltër e bardhit.

Altini pastaj pauzoi dhe morri leje për të hyrë në ekipin nga Shqipëria KF Kukësi ku edhe është duke ushtruar maksimalisht.

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.
Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.