vlla11 560x416 - Portieri vendimtar, Ferizaji luan në Superligë në edicionin e ardhshëm

Ferizaji arriti që ta mposhtë Vëllaznimin në penallti me rezultat 3:2 dhe kështu nga edicioni tjetër do të luajë në Superligë

Ferizaj luajti ndeshjen e barzhit kundër Vëllaznimit, ku u arriti që të triumfojë vetëm pas penalltive pasi koha e rregullt dhe vazhdimet nuk dhuruan gola, transmeton Periskopi.

Në penallti, portieri i Ferizajt, Blakçori priti tre penallti, ndërsa në anën tjetër Altik Muhaxhiri i Vëllaznimit priti dy penallti.

Kështu, Ferizaj i udhëhequr nga Bylbyl Sokoli nga edicioni tjetër do të luajë në Superligë, ndërsa Vëllaznimi do të bëjë gara në Ligën e Parë.

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.
Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.