reevista britanike blanck magazine uk shpreh interesim per kengetarin shqiptar ibro deliu 560x416 - Reevista britanike “Blanck Magazine UK” shpreh interesim për këngëtarin shqiptar, Ibro Deliu
reevista britanike blanck magazine uk shpreh interesim per kengetarin shqiptar ibro deliu - Reevista britanike “Blanck Magazine UK” shpreh interesim për këngëtarin shqiptar, Ibro Deliu

Ibro Deliu është një artist mjaft unik në tregun muzikor shqiptar.

Duket se veçantia e tij ka rënë në sy edhe në mediat e huaja, pasi së fundmi ka qenë revista britanike “Blanck Magazine UK”, ajo e cila ka shprehur interesim për këngëtarin shqiptar.

Këta të fundit, i kanë realizuar një intervistë këngëtarit shqiptar, i cili ka treguar detaje nga jeta dhe karriera e tij.

Në kopertinën e kësaj reviste, ai ka pozuar mjaft me stil në një kostum të zi klasik, teksa në duar mbante një gjel.

Megjithëse ka vetëm një projekt muzikor të publikuar, Ibro ka arritur që të rrëmbejë vëmendje mediatike.

Ai shquhet edhe për fotografitë interesante që realizon, dhe i ndan me ndjekësit e tij të shumtë në rrjetet sociale. /Telegrafi/

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.
Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.