auto unnamed 2152491690615249169401 560x416 - Ricaktohet lokacioni për ndërtimin e Spitalit të Ferizajt, opozita e kundërshton (VIDEO)

Pas harmonizimit të zbrazëtive ligjore lidhur me tokën e destinuar për ndërtim, hapësira e ish tregut të kafshëve është vendi ku do të ndërtohet spitali i ri i Ferizajt.

Arsye se spitali do të ndërtohet këtu, sipas drejtorit të Urbanizmit të Komunës, Lulzim Aliu, është qasja më e lehtë edhe e banorëve nga komunat përreth, njofton Klan Kosova.

Sipas Aliut qendra shëndetësore do të mbulojë nevojat e rajonit. Por, opozita në këtë komunë vazhdon të insistojë se ndërrimi i lokacionit bie në kundërshtim me planin zhvillimor.

Kronikë nga Mejreme Gashi.

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.
Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.