facebook messenger dark mode 933x445 1 560x416 - Si të aktivizoni “dark mode” në messengerin e Facebook-ut

Facebook në tetor të vitit të kaluar paralajmëroi se do të mundësojë së shpejti Dark Mode për messenger.
Por, katër muaj pas këtij paralajmërimi, Facebook ende nuk ka publikuar qasjen e këtij funksioni.

Edhe pse rrjeti shoqëror nuk e ka publikuar opsionin, ekziston një mundësi që shfrytëzuesit të aktivizojnë Dark Mode, përmes dërgimit të një emotikoni të hënës në bisedë. Sapo emotikoni të dërgohet, do të lajmërohet mesazhi “You Found Dark Mode!”

Nën këtë do të gjendet në tastierë shenja “Turn on in Settings”, pas klikimit në të cilën shfrytëzuesi do të transferohet në menynë settings në Facebook Messenger, ku mund të shihet opsioni Dark Mode.

Përveç opsionit, butoni i këmbyesve do të jetë i disponueshëm për të aktivizuar / çaktivizuar modalitetin e errët. Pasi modaliteti i errët është ndezur, do të shfaqet një mesazh që Facebook po punon ende në këtë funksion, kështu që modaliteti i errët nuk do të shihet kudo në messenger.

Nuk dihet nëse kjo metodë funksionon në të gjitha vendet dhe platformat, por në çdo rast pritet së shpejti në formën e saj zyrtare

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Ferizaj24:

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.

Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.